Jak wybrać dobrą lornetkę myśliwską?

Większość osób nie wyobraża sobie polowania bez użycia lornetki myśliwskiej. Kupując tego rodzaju sprzęt trzeb wziąć pod uwagę kilka podstawowych parametrów. Podpowiadamy, jak wybrać funkcjonalną lornetkę myśliwską.

Lornetki myśliwskie – czy warto?

Istnieje szereg powodów, dla których warto zaopatrzyć się w lornetkę myśliwską. Decydując się na taki sprzęt, należy wybierać tylko produkty od sprawdzonych producentów np. tych tutaj. Przy użyciu dobrej klasy lornetki można określić wiek i płeć obserwowanego zwierzęcia. Pozwala to na unikniecie pomyłki w postaci odstrzelenia zwierzyny nieselektywnej. Inna korzyści jakie niesie za sobą zakup omawianego sprzętu to:

  • opłacalność – lornetki myśliwskie to inwestycja długoterminowa, modele odporne na uszkodzenia mogą być używane przez wiele lat,
  • bezpieczeństwo – lornetka umożliwia zaobserwowanie ewentualnych zagrożeń, co daje czas na odpowiednią reakcję.
  • widoczność – omawiany sprzęt ułatwia poruszanie się w czasie niesprzyjających warunków atmosferycznych.
lornetki myśliwskie

Cechy dobrej lornetki myśliwskiej

Istnieje kilka podstawowych cech charakteryzujących wysokiej jakości lornetki myśliwskie. Nowoczesne modele zapewniają dobrą transmisje światła, co ułatwia obserwacje w trudnych warunkach. Kolejnym ważnym czynnikiem jest zasięg pola widzenia, umożliwiający zauważenie zwierzyny z dużej odległości. Warto też zwrócić uwagę na wytrzymałość wybranego modelu. Tego rodzaju lornetka powinna być odporna na wilgoć, ponieważ polowania niejednokrotnie odbywają się w czasie opadów śniegu lub deszczu. Kolejną kwestią są wytrzymałość na skrajne temperatury oraz waga sprzętu, która w przypadku długi marszów może mieć duży wpływ na komfort jego użytkowania.