Co warto wiedzieć o łowieniu lina?

Lin jest jedną z tych ryb, które chce złowić przynajmniej raz w życiu każdy wędkarz. Spowodowane jest to po pierwsze niezwykle pięknym wyglądem tej ryby, ale też jej charakterem. Jest ona niezwykle energiczna i waleczna, co powoduje, że złowienie jej nie należy do najłatwiejszych. Jak zatem warto się przygotować do łowienia właśnie tej pięknej i nieprzewidywalnej ryby?

Gdzie łowić?

Najważniejszym pytaniem, które trzeba sobie zadać przed wyruszeniem na łowienie lina, to właściwie gdzie tej ryby szukać? Lina należy szukać przede wszystkim w różnego rodzaju zbiornikach zaporowych, jeziorach, wyrobiskach i stawach. Często także spotkać go można w średnio nizinnych rzekach.

Kolejnym pytaniem jest to, czy łowić lina przy brzegu, czy też z dystansu? Na to pytanie nie ma jednak jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ lin potrafi żerować w każdym z tych miejsc i istnieje duża szansa na złowienie słusznego okazu właściwie wszędzie.

Jak łowić?

Mając już wybrane odpowiednie miejsce, należy przejść do wyboru odpowiedniego rodzaju zanęty. Zanęta na lina jest najważniejszym elementem skutecznego połowu tej ryby. Bardzo dobrze sprawdzającą się zanętą na lina jest zanęta karpiowa, a także smaki owocowe lub kremowe. Jeśli chcemy, możemy użyć też w pełni naturalnej przynęty, jak np. czerwonych robaków, kukurydzy czy też grochu.

Łowienie lina jest niezwykle satysfakcjonującym zajęciem. Z tego też powodu cieszy się bardzo dużą popularnością. Nie każdy jednak odniesie ten sukces, ponieważ nie zastosuje odpowiednich zasad łowienia.