Zimą na polowanie

Każdy, nawet ten mniej doświadczony myśliwy wie, że polowanie może być zajęciem trwającym na prawdę wiele godzin. W czasie lata, gdy temperatura powietrza i jego wilgotność są na odpowiednim poziomie, nie powinno to sprawiać zbyt dużego problemu. Co jednak w sytuacji, gdy wyjdzie się na polowanie w czasie zimy, gdy warunki nie są tak sprzyjające? Wtedy trzeba się po prostu odpowiednio dobrze do takiego polowania przygotować.

Co jest potrzebne do polowania w zimie?

Zdecydowanie najważniejszą sprawą podczas polowania w zimie jest dobranie odpowiedniego rodzaju obuwia. Nie mogą to być pierwsze z brzegu kalosze myśliwskie, ponieważ bardzo szybko tak przypadkowy wybór doprowadziłby do utraty przyjemności z polowania, a także mógłby wpłynąć bezpośrednio na bezpieczeństwo zdrowia.

Wśród kaloszy myśliwskich zauważyć można bardzo duży wybór, lecz jeśli wybiera się z zimowych, powinno się zwracać bardzo dużą uwagę na ocieplenie takiego obuwia, ale także na jakość stosowanej w nim podeszły. Ważne jest to, aby była możliwie gruba i twarda, co będzie wpływało na zachowanie ciepła, lecz także na stabilność.

Nie mniej ważne jak samo obuwie jest posiadanie określonego rodzaju grubych skarpet. Powinny być one nie tylko odpowiednio ocieplające i izolujące przed utratą ciepła, lecz także pozwalające oddychać skórze na stopach, co dodatkowo uchroni przed ich wyziębieniem. W przypadku występowania skrajnego chłodu warto pomyśleć o zastosowaniu dodatkowych ocieplaczy na stopy.