Metoda na karpia

Karp ze względu na swoje ogromne rozmiary i trudny, waleczny charakter, uznawany jest już od dawna za króla polskich ryb. Nic zatem dziwnego, że tak wielu wędkarzy chce go przynajmniej raz w życiu złowić. Jak jednak się do tego zabrać i gdzie spróbować swoich sił?

Sprzęt i przynęty

Wybierając się na karpie, z pewnością należy pamiętać o tym, aby posiadać odpowiedniej jakości sprzęt, jak i przynęty, najlepiej polskiej firmy genesis carp sklep, które charakteryzują się najlepszą jakością i zapewniają największy stopień powodzenia.
Jako sprzęt powinno się stosować przynajmniej 3-metrowe wędzisko i solidny, dobrej jakości kołowrotek, wyposażony w minimum 0,3 milimetrową żyłkę. Zwieńczeniem zestawu powinien być dobrego rodzaju haczyk.
Jako przynętę powinno się używać najlepiej proteinowych kuleczek genesis carp. Natomiast zanętę powinno się umieszczać w danym łowisku nawet dwa tygodnie przed planowanym łowienie.

Gdzie łowić karpia?

Wbrew pozorom dzięki sztucznemu zarybianiu ta ryba jest stosunkowo powszechna w polskich rzekach i jeziorach. Należy jednak pamiętać o tym, że karp jest rybą bardzo ciepłolubną i dlatego też dobrze jest jej szukać szczególnie wiosną i latem, w miejscach zlokalizowanych nieco bliżej brzegu lub przepłyceń.
Jeśli jednak ktoś chciałby się pokusić o łowienie karpia zimą, musi pamiętać o tym, że ze względu na szukanie ciepła i pożywienia, karp będzie chował się w tym czasie w niskim mulistym dnie.