Pastorał myśliwski to podstawa polowania

Każde polowanie, niezależnie od warunków, w jakich się odbywa, nie może przebiec bezproblemowo, jeżeli myśliwy nie wyposaży się w odpowiednie akcesoria. Chociaż odzież i broń to podstawa to można znacząco zwiększyć efektywność polowania przykładowo poprzez pastorał myśliwski.

Dostępne pastorały

Pastorał to nie tylko podpórka pod broń używana podczas celowania. Sprawdzi się świetnie w czasie oczekiwania na zwierzynę oraz może posłużyć, jako kijek trekkingowy w czasie przemieszczania się. Znajdzie też zastosowanie w czasie polowania z ambony. Największym atutem, jaki posiada pastorał myśliwski jest wyeliminowanie drżenia dłoni w czasie celowania do zwierzyny.

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów pastorałów, które różnią się od siebie ilością zastosowanych nóżek. Im jest ich więcej, tym większa stabilność sprzętu. Z tego względu wyróżniamy monopody, bipody oraz tripody. Pastorały zwykle wykonane są z aluminium, chociaż zdarzają się modele drewniane przykładowo wykonane z wysokogatunkowego jesionu.

Korzyści

Zastosowanie pastorały myśliwskiego daje nam wiele korzyści. Prócz wsparcia oraz wyeliminowania drżenia dłoni w czasie celowania lub oczekiwania na zwierzynę pastorał posłużyć może, jako podpórka pod kamerę lub aparat fotograficzny.

W momencie polowania ważne jest, aby móc podążać za przemieszczającym się zwierzęciem. Pastorał myśliwski pozwala na to dziki ruchowi o kącie 360 stopni. Dzięki temu bez potrzeby podnoszenia broni, w sposób bezszelestny można podążać celownikiem za zwierzęciem.