Wędka dla początkujących

Każda osoba zajmująca się wędkarstwem, zarówno traktująca je jako sposób spędzenia wolnego czasu, jak i z profesjonalnym zacięciem musi wyposażyć się w odpowiedni sprzęt, którego podstawą są wędziska.

Różne wędziska

W sklepach sportowych oraz wędkarskich odnaleźć można różnego rodzaju wędki odznaczające się innymi parametrami oraz konstrukcją, co może być przytłaczające dla nowego pasjonata wędkarstwa.

Mimo dużej ilości zmiennych wędziska można scharakteryzować i pogrupować poprzez takie parametry jak akcja, ciężar wyrzutu, wagę oraz długość wędziska po złożeniu.

Wędki grupujemy także poprzez ich konstrukcję. W ten sposób wyróżnić możemy wędki teleskopowe, wędki jednoczęściowe oraz wędki segmentowe. Ze względu na swoją uniwersalność oraz prostotę największą popularnością cieszą się wędki teleskopowe.

Uniwersalne wędzisko

Najlepszym wyborem, dla początkującego rybaka z pewnością będzie wędki teleskopowe shimano. Wędzisko znajduje zastosowanie głównie w metodzie połowu na spławik, a jej klasyczna wersja sprawdzi się dobrze, jako gruntówka.

Jeżeli posiadana wędka jest nieco krótsza, to z powodzeniem można ją będzie zastosować w metodzie spinningowej. Ta uniwersalność sprawia, że wędki teleskopowe są jednym z najpopularniejszych wyborów.

Oprócz różnorodnych metod połowu, w których zastosowanie znajdzie wędzisko tego rodzaju, wędki teleskopowe odznaczają się niezwykle praktyczną konstrukcją. Wędka ta, tak samo, jak wędka segmentowa jest składana.

Przygotowując ją do transportu wsuwamy poszczególne elementy wędki w siebie. Dzięki temu po złożeniu otrzymujemy jedną część, której długość nie powinna przekraczać 60 cm.